Recenzja wegańskiego białka Green Love

Otrzymałam do testów wegańskie białko z groszku Green Love firmy Shape It.
Moją opinię przeczytacie w poście :)


Zacznijmy od składu. Produkt zawiera naturalne białko roślinne - izolat białka grochu 80%, który jest źródłem endo-, egzogennych aminokwasów oraz aminokwasów rozgałęzionych (BCAA).
Jedna porcja (jedna miarka miarka 22 gramów) zawiera 84 kalorii, 0,7 g tłuszczu, 1,1 g węglowodanów i 18 g białka. Nie zawiera GMO. Na opakowaniu podane są propozycje przyjmowania białka, w zależności od dnia z treningiem lub bez.Do białka dołączone są saszetki aromatyzowanego napoju w proszku, które można połączyć z białkiem oraz wodą lub mlekiem roślinnym. Miksowałam białko z owocami i różnoraką zieleniną, np. szpinakiem i jarmużem. Moim zdaniem najlepiej jest je tak łączyć. Warto również dodać więcej wody, bo białko zagęszcza koktajl.
A jak smakuje? Jak białko :) Ma dość wyczuwalny posmak groszku oraz drobinki, jednak nie miałam problemów z wypiciem, mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadzało, sam produkt jest bardzo sycący.


Jeśli macie problemy ze spożywaniem białka i nie możecie się przemóc, to łatwiej "wchodzi" rozpuszczone w mleku/wodzie wraz z saszetką smakową. Być może ze względu na gęstość. Niestety saszetki nie mają dobrego składu. Występują w smakach: arbuz, pomarańcza, wanilia, malina. Dodatkowo wszystkie oprócz waniliowych mają w składzie koszenilę, co uważam za ogromną wpadkę producenta. Jest to białko przeznaczone specjalnie dla wegan, więc miło by było, gdyby każdy składnik był sprawdzony (i przede wszystkim wegański).


Białko Green Love oceniam neutralnie. Jeśli chodzi o skład, to bardzo dobrze się prezentuje, nie ma wątpliwości, że jest pełnowartościowy. Moim zdaniem opakowanie mogłoby być większe, 220 g to około 10 porcji. Smak nie jest rewelacyjny, ale które białko jest pyszne?

Jeśli potrzebujecie wegańskiego białka, to polecam wypróbowanie (bez saszetek!), później będziecie mogli je ocenić sami :)

Mam dla Was kod zniżkowy 15%, który zrealizujecie na www.shapeit.pl oraz www.sensilab.pl.

W polu na kod należy wpisać SWEGANKA115.

Komentarze

Prześlij komentarz

Wybaczcie za weryfikację obrazkową, ale dostaję niezliczoną liczbę spamu.