Pieczone gruszki pod kokosową kruszonką

Postawiona teza do poniższego przepisu brzmi: "owoce są świetnym deserem"! Zgadzacie się? Ja tak! W prostocie tkwi siła.

Deser nie zawsze musi być wypasionym ciastem, często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gruszki z poniższymi dodatkami nie zawierają zbyt wielu kalorii (nie patrzmy na syrop klonowy 😂), także nie przyjmuję żadnych wymówek, że się przytyje, itepe, itede!

Do wykonania tego przepisu wystarczą Wam gruszki i wiórki kokosowe, resztę na pewno macie w domu. Użyta w przepisie mąka kokosowa to po prostu zmielone wiórki kokosowe.
Składniki 
dla 2-4 osób

2 dojrzałe gruszki
2 łyżki wiórków kokosowych
1 łyżka mąki kokosowej
2 łyżeczki oleju kokosowego
1 łyżeczka syropu klonowego
1 łyżka wodyDo dzieła!

Gruszki myjemy, przecinamy wzdłuż i wydrążamy gniazdka. W małej miseczce umieszczamy mąkę kokosową i wiórki, do których dodajemy wodę, olej kokosowy oraz syrop klonowy i ugniatając składniki - ręcznie wyrabiamy kruszonkę.

Kruszonka pod naciskiem palców powinna się zlepiać, jednak nie może być zbyt mokra.

Gruszki układamy w natłuszczonej formie, posypujemy kruszonką (najwięcej do gniazd) i pieczemy przez 20 minut w 180 stopniach C, do zarumienienia się kruszonki.

Jemy ciepłe, gruszki warto polać syropem klonowym.
Komentarze

  1. Wygląda cudnie *-* Osobiście jestem fanką mąki kokosowej i wpierdzielam ją gdzie się da xd

    OdpowiedzUsuń
  2. Również jestem zdania, że proste desery są najlepszym rozwiązaniem. Gruszki wyglądają bardzo efektownie i na pewno są przepyszne :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Zdjęcia publikowane na blogu weganka.com są moją własnością intelektualną i zabraniam ich rozpowszechniania oraz modyfikowania bez mojej wiedzy i zgody.
Copyright © Kuchnia wegAnki