Metoda Montignac na weganizmie - podsumowanie

Po 7 tygodniach na zweganizowanej Metodzie Montignac ubyło mnie 4-5 kg (nie wiem dokładnie, bo zapomniałam się zważyć). Efekt byłby lepszy, gdyby nie 2-3 tygodniowe zatrzymanie wagi. Strasznie mnie to denerwowało, że mimo wysiłku włożonego w dietę, przez długi czas cyferki pokazywały dokładnie to samo, co do grama. Mimo to jestem bardzo zadowolona z efektu, cel został osiągnięty.
Dieta sama w sobie była przyjemna i mało wymagająca. Odstawienie białej mąki i jej przetworów, cukru i alkoholu, którego i tak piję mało jest banalnie proste. Do produktów, które i tak spożywam zastosowałam zasady metody, co dało mój wymarzony efekt utraty kilku kilogramów. Jeżeli jeszcze nie czytaliście o metodzie, posty znajdziecie tutaj oraz tutaj.







Przepisy jakie się ukazały na Metodzie Montignac.

Przykładowe posiłki węglowodanowe

Makaron pełnoziarnisty z kurkami
Owsiane placuszki z nutą wanilii
Śniadaniowe ciasto karobowe z borówkami
Sałatka z ciecierzycy
Pełnoziarnista pizza z bakłażanem
Borówkowy jogurt owsiany
Sojowa pasta pomidorowa

Przykładowe posiłki białkowo-tłuszczowe

Pieczone pomidory z tofu
Sałatka z rukoli z marynowanym tofu
Pasta fasolowa
Kotlety szpinakowe
Tofucznica z pieczarkami i pomidorem

Inne

Mrożona herbata z miętą i limonką
Karobowe kakao

Całkiem sporo! :)

Komentarze

 1. IRL KRAKÓW:
  Ryż, biały lub brązowy, podnosi poziom cukru o ok. 18-20% wzrostu po spożyciu, a więc wyjątkowo nisko, max. po ok. 60 min. czyli nie od razu, i wchłania się długo. Kasza jaglana zawiera skrobię, ryż też, a mimo to kasza wchłania się już po 15 minutach, tj. mamy ten największy wzrost, a w ryżu po 60 minutach. Są to tzw. NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

  WSKAZANIA TE MOŻNA I TRZEBA ZWERYFIKOWAĆ, RÓWNIEŻ UWIARYGODNIĆ:
  W trosce o własne zdrowie i ew. wyniki sportowe. Każdy kto zechce, może sobie te wzrosty sprawdzić własnym glukometrem i nie jest to trudne. Wobec tego ryż powinien być jako produkt żywieniowy; zalecany lub dozwolony. Odnośnie konsumpcji to ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

  PUENTA:
  Ryż biały to produkt najwyższej wartości odżywczej, a więc biologiczne realia. Należy również wykluczyć ze swojego jadłospisu tzw. WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU, niezdrowe dla człowieka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Zdjęcia publikowane na blogu weganka.com są moją własnością intelektualną i zabraniam ich rozpowszechniania oraz modyfikowania bez mojej wiedzy i zgody.
Copyright © Kuchnia wegAnki