Espresso z tonikiem (espresso tonic)

Tegoroczny hit! Espresso z tonikiem wkroczyło do polskich kawiarni.
Powiem Wam, że sceptycznie podchodziłam do tego napoju, bo po pierwsze, nie lubię czarnej kawy bez mleka, w tym espresso, bo to kawa na raz. A swoim roślinnym latte lubię się długo delektować, kawa to przyjemność, której nie potrafię sobie odmówić.

Z espresso z tonikiem jest inaczej. To świetny, naprawdę orzeźwiający i dający kopa napój. Jestem mile zaskoczona jego smakiem, kawa w tym wydaniu smakuje genialnie. I to mówi osoba, która nie przełknie czarnej kawy. Polecam szczególnie na upały. Niech iced coffee się schowa! :)

A jak smakuje? Jak słodko-kwaśny kawowy napój, z mocną nutą goryczy. Niesamowite połączenie!Składniki
na 1 napój

100 ml toniku np. Kinley
1 espresso (30 ml) lub po prostu zaparzona kawa
1/2 szklanki kostek lodu
Do dzieła!

Na wstępie zaznaczę, że tonik powinien być dobrze schłodzony (mimo użycia kostek lodu). Przygotuj czarną kawę bądź espresso. Szklankę napełnij lodem, wlej 100 ml toniku, a następnie uzupełnij kawą.

Tonik jest słodki, więc nie musisz dosładzać kawy.
Delektuj się orzeźwiającym smakiem!Komentarze

  1. idealo na okropnie upalne dni *.*

    OdpowiedzUsuń
  2. niedawno gdzieś właśnie o tym czytałam, że to coraz bardziej popularny sposób podania kawy, intrygujące połączenie, na pewno spróbuję Twojej wersji, prezentuje się super ☺ pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Piłam ostatnio w Powoli Cafe :) Pycha

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Zdjęcia publikowane na blogu weganka.com są moją własnością intelektualną i zabraniam ich rozpowszechniania oraz modyfikowania bez mojej wiedzy i zgody.
Copyright © Kuchnia wegAnki